Court Calendar for
Windsor Civil Division

P.O. Box 458 · Woodstock, VT 05091
(802) 457-2121

As of May 22nd at 9:18 PM


Cases Set for Wednesday, May 23


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, May  23                Theissen vs. Theissen
9:00 AM                           129-3-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Ronald J. Theissen  (Stephen S. Ankuda)
                                  Defendant(s)
                                    Kevin M. Theissen  (William H. Meub)

Cases heard by Timothy B. Tomasi

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, May  23                Niffka vs. Baker
9:00 AM                           72-2-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Natascha N. Niffka  (Barney L. Brannen)
                                  Defendant(s)
                                    Staci E. Baker  (Howard B. Myers)

Cases heard by Thomas J. Devine

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, May  23                Accuworx, USA, INC. vs. White River Investment Pro
10:00 AM                          209-4-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Accuworx, USA, INC.  (Brice C. Simon)
                                  Defendant(s)
                                    Kenneth R. Keith  (Michael F. Hanley)
                                    s, LLC White River Investment Propertie  (Michael F. Hanley)

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, May 25


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    May  25                Wells Fargo Bank N.A. vs. Frogel et al
8:45 AM                           362-8-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Telephone Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Wells Fargo Bank  N.A. Corporation Service Company  (Rachel K. Ljunggren)
                                  Defendant(s)
                                    Arthur Frogel
                                    Joan Frogel
                                    Quechee Lakes Landowners' Association,Inc  (Douglas K. Riley)
                                    Vermont Department of Taxes  (Barbara G. Ripley)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Alison McCarthy  (Alison Maureen McCarthy)

Friday,    May  25                South Street Properties, LLC vs. Pokrzykwa
9:00 AM                           186-4-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    South Street Properties, LLC  (C. Nicholas Burke)
                                  Defendant(s)
                                    Madison Pokrzykwa

Friday,    May  25                Beckett vs. Dutile
9:15 AM                           181-4-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Thomas Beckett  (Todd C. Steadman)
                                  Defendant(s)
                                    Mona Beckett Dutile  (Jason R. Crance)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Gregory Clayton Esq.

Friday,    May  25                Twin Pines Housing Trust vs. Hines et al
9:30 AM                           28-1-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Twin Pines Housing Trust  (Bradford T. Atwood)
                                  Defendant(s)
                                    Jennifer Hines
                                    Christopher Richardson

Friday,    May  25                Bank of America, N.A. vs. Boyd
11:00 AM                          87-2-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Defendant(s)
                                    Ralph Boyd
                                  Party Dismissed from Case
                                    Bank of America, N.A.  (Jeffrey J. Hardiman)
                                  Substituted Plaintiff
                                    Specialized Loan Servicing LLC  (Jeffrey J. Hardiman)

Friday,    May  25                Gray vs. Gilman
1:00 PM                           54-2-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Diane Gray
                                  Defendant(s)
                                    Shane Gilman

Friday,    May  25                Greenfield et al vs. Luce
2:00 PM                           539-11-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Robert L. Greenfield  (Christopher D. Roy)
                                    Robin Imbrogno Greenfield  (Christopher D. Roy)
                                  Defendant(s)
                                    Kimberlee Luce  (Douglas J. Wolinsky)
                                    Irina N Ohl  (James W. Swift)
                                    Nancy Scott  (Stephen S. Ankuda)
                                    Robert Scott  (Stephen S. Ankuda)
                                  Co-Counsel
                                    Kevin M. Henry
                                    Michelle B. Patton
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.
                                  Party Dismissed from Case
                                    Co-counsel  (Sarah J. Merlo)

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, May 30


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, May  30                McDougall vs. Nemeth
8:45 AM                           206-4-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    John S. McDougall  (Tracy L. Wyeth)
                                  Defendant(s)
                                    Marc D. Nemeth  (Christopher D. Ekman)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Donald R. Powers
                                    Donald R. Powers  (Donald R. Powers)

Wednesday, May  30                Roback et al vs. Washington County Railroad Co.
9:00 AM                           405-9-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Appellant
                                    Gail Langeloh  (Charles L. Merriman)
                                    John Roback  (Charles L. Merriman)
                                  Appellee
                                    State of Vermont
                                    Washington County Railroad Co.  (Peter F. Young)
                                  Defendant(s)
                                    Vermont Agency of Transpotation  (Toni Clithero)

Wednesday, May  30                JG Wentworth Originations vs. Hebert
9:30 AM                           138-3-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Other
                                  Plaintiff(s)
                                    JG Wentworth Originations LLC  (Timothy J. Wells)
                                  Defendant(s)
                                    Dakota Hebert
                                  Interested Person
                                    Allstate Assignment Company
                                    Allstate Life Insurance Company Attn: Structured Settlements Dept.
                                    Vermont Attorney General's Office
                                    Will Baker, Esq. Vermont Department of Taxes
                                    Vermont Office of Child Support

Wednesday, May  30                Ryan Properties, LLC vs. Cummins
10:15 AM                          84-2-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Ryan Properties, LLC  (Patrick M. Ankuda)
                                  Defendant(s)
                                    Daniel Cummins

Wednesday, May  30                Barcome vs. Loewe et al
11:15 AM                          193-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Donald Barcome  (Patrick M. Ankuda)
                                  Defendant(s)
                                    Heather Fischer
                                    Stephen Loewe

Wednesday, May  30                Loraditch vs. Windham
11:30 AM                          433-10-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Pre Trial Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Daniel C Loraditch
                                  Defendant(s)
                                    Barbara Windham

Wednesday, May  30                Capital One Bank vs. Smith
1:00 PM                           468-11-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Pre Trial Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Jay W. Smith  (Michael S. Reese)

Wednesday, May  30                CRL Solar vs. Town of Hartford
1:15 PM                           378-9-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    CRL Solar  (Hans G. Huessy)
                                  Defendant(s)
                                    Town of Hartford  (Charles L. Merriman)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.  (Michael J. Marks)

Wednesday, May  30                Confidential Case
1:30 PM                           14-1-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Civil Hearing
                                  Appellant
                                    Appellant, Party 1  (George E. Spaneas)
                                  Appellee
                                    Appellee, Party 2  (Todd C. Steadman)

Wednesday, May  30                Confidential Case
1:30 PM                           15-1-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Civil Hearing
                                  Appellant
                                    Appellant, Party 1  (Todd C. Steadman)
                                  Appellee
                                    Appellee, Party 2  (George E. Spaneas)

Wednesday, May  30                Stalking/Sexual Assault Hearing
02:00 PM
Court Room 1                      16-5-18 Wrsa

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, May 31


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  May  31                Stalking/Sexual Assault Hearing
08:10 AM
Court Room 1                      17-5-18 Wrsa

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Jun. 1


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Jun.  1                Samuel Baxter Roberts, LLC vs. Spaulding et al
8:45 AM                           187-4-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Samuel Baxter Roberts, LLC  (Stefan Ricci)
                                  Defendant(s)
                                    James Gosselin Jr.
                                    Sandra Spaulding

Friday,    Jun.  1                Hoisington vs. Fuld et al
9:00 AM                           556-11-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Paul Hoisington  (Kevin A. Lumpkin)
                                  Defendant(s)
                                    Alexander Fuld  (P. Scott McGee)
                                    Shoshana Hart  (P. Scott McGee)
                                  Co-Counsel
                                    Kevin A. Lumpkin
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Donald R. Powers

Friday,    Jun.  1                Lamoureux vs. Levitt et al
9:15 AM                           194-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Jean Marc Lamoureux
                                  Defendant(s)
                                    Tyson Haley
                                    Amy Levitt

Friday,    Jun.  1                Twin Pines Housing Trust vs. Farnham
9:30 AM                           131-3-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Twin Pines Housing Trust  (Bradford T. Atwood)
                                  Defendant(s)
                                    Havyn Farnham

Friday,    Jun.  1                Tolstoi vs. Conrad et al
10:00 AM                          197-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Hilarie Tolstoi
                                  Defendant(s)
                                    Daniel Conrad
                                    Amanda Todt

Friday,    Jun.  1                Tolstoi vs. Lockerby et al
10:15 AM                          198-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Hilarie Tolstoi
                                  Defendant(s)
                                    Laura Lockerby
                                    Scott Wallace

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Monday, Jun. 4


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Monday,    Jun.  4                Springfield Financial vs. Snow
9:00 AM                           151-4-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Springfield Financial Corporation
                                  Defendant(s)
                                    Nikole Snow

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Jun. 7


Cases heard by Acting Judge Todd Steadman

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jun.  7                Baker vs. Wynn
8:30 AM                           165-7-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Leroy Baker
                                  Defendant(s)
                                    Bob Wynne
                                    Mary Wynne

Thursday,  Jun.  7                Simple Energy Partners, LLC vs. Bacon
9:30 AM                           309-11-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Simple Energy Partners, LLC
                                  Defendant(s)
                                    Scott Bacon

Thursday,  Jun.  7                Brown vs. Bates Construction LLC
10:30 AM                          328-12-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Morgan Brown
                                  Defendant(s)
                                    Bates Construction LLC  (Carolyn Cole)

Thursday,  Jun.  7                Cavalry SPV I, LLC as Assignee vs. Steinberg
11:15 AM                          207-8-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Cavalry SPV I, LLC as Assignee  (Robert L. O'Brien)
                                  Defendant(s)
                                    Pamela Steinberg

Thursday,  Jun.  7                LVNV Funding LLC vs. Moore
1:00 PM                           227-9-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    LVNV Funding LLC  (Robert L. O'Brien)
                                  Defendant(s)
                                    Jeffrey Moore

Thursday,  Jun.  7                Record Concrete Inc. vs. Town of Weathersfield
2:00 PM                           327-12-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Record Concrete Inc.
                                  Defendant(s)
                                    Town of Weathersfield  (Lucas M. Collins)

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Monday, Jun. 11


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Monday,    Jun. 11                Churchill et al vs. Devine et al
9:00 AM                           199-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Allan Churchill  (Amanda T. Rundle)
                                    Nancy Churchill  (Amanda T. Rundle)
                                  Defendant(s)
                                    Brad Blais
                                    Scott Devine

Monday,    Jun. 11                Young Sun Lawrence vs. Marcotte et al
9:15 AM                           212-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Young Sun Lawrence  (Marc D. Nemeth)
                                  Defendant(s)
                                    Shelley Fernandes
                                    Dana Marcotte

Monday,    Jun. 11                Wark vs. Zucker
9:30 AM                           129-3-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Oral Argument on Appeal
                                  Plaintiff(s)
                                    Gregory C. Wark  (Melvin B. Neisner)
                                  Defendant(s)
                                    Donald Zucker  (Paul S. Kulig)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Scott McGee

Monday,    Jun. 11                Hall vs. Stark et al
10:30 AM                          488-11-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Nancy Hall  (Marc D. Nemeth)
                                  Defendant(s)
                                    William McTague  (Melvin D. Fink)
                                    Ashley Stark  (Melvin D. Fink)

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jun. 12


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jun. 12                Okemo Realty, Inc. vs. Birmingham & Moore, P.C. et
10:00 AM                          62-2-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Okemo Realty, Inc.  (Norman E. Watts)
                                  Defendant(s)
                                    Matthew T Birmingham III  (Lisa Chalidze)
                                    Birmingham & Moore, P.C.  (Lisa Chalidze)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

Tuesday,   Jun. 12                Carlock et al vs. Town of Hartford et al
1:00 PM                           388-8-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Madeline Carlock  (P. Scott McGee)
                                    Ross McGee  (P. Scott McGee)
                                  Defendant(s)
                                    Logan Scelza  (Philip C. Woodward)
                                    Town of Hartford  (Philip C. Woodward)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

Tuesday,   Jun. 12                Capital One Bank vs. Smith
1:00 PM                           468-11-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Jay W. Smith  (Michael S. Reese)

Tuesday,   Jun. 12                Hayes vs. The Charleston House Corporation
2:00 PM                           243-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Lynne Hayes  (Cynthia L. Broadfoot)
                                  Defendant(s)
                                    Schulz Excavating, Inc.  (John E. Brady)
                                    The Charleston House Corporation  (John J. Boylan)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

Tuesday,   Jun. 12                Munson vs. Lamson
2:00 PM                           45-1-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Major Munson  (Cristina Rousseau)
                                  Defendant(s)
                                    Amy Lamson  (Bonnie J. Badgewick)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Jun. 13


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Jun. 13                Carlock et al vs. Town of Hartford et al
9:00 AM                           388-8-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Madeline Carlock  (P. Scott McGee)
                                    Ross McGee  (P. Scott McGee)
                                  Defendant(s)
                                    Logan Scelza  (Philip C. Woodward)
                                    Town of Hartford  (Philip C. Woodward)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Jun. 14


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jun. 14                Carlock et al vs. Town of Hartford et al
9:00 AM                           388-8-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Madeline Carlock  (P. Scott McGee)
                                    Ross McGee  (P. Scott McGee)
                                  Defendant(s)
                                    Logan Scelza  (Philip C. Woodward)
                                    Town of Hartford  (Philip C. Woodward)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Jun. 15


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Jun. 15                Jarvis Street Properties, LLC vs. Wright
8:30 AM                           150-4-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Jarvis Street Properties, LLC  (Steven R. Saunders)
                                  Defendant(s)
                                    Trina Wright

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Jun. 22


Cases heard by Acting Judge John E. Brady

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Jun. 22                Eno vs. Sandor
9:00 AM                           163-4-15 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Mike Eno  (James G. Levins)
                                  Defendant(s)
                                    Andrea Sandor

Friday,    Jun. 22                Midland Funding LLC vs. Mock
9:15 AM                           326-12-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Midland Funding LLC  (Michael K. Williams)
                                  Defendant(s)
                                    Kelly Mock
                                  Co-Counsel
                                    Richard J. Volpe

Friday,    Jun. 22                Barclays Bank Delaware vs. Januszewski
10:00 AM                          482-10-15 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Barclays Bank Delaware  (Sheldon M. Katz)
                                  Defendant(s)
                                    Veronica L Januszewski

Friday,    Jun. 22                Barclays Bank Delaware vs. Burns
10:15 AM                          118-5-16 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Barclays Bank Delaware  (Michael K. Williams)
                                  Defendant(s)
                                    Rolland Burns

Friday,    Jun. 22                Midland Funding LLC vs. Herschel
10:30 AM                          35-2-18 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Midland Funding LLC  (Michael K. Williams)
                                  Defendant(s)
                                    Mark Herschel

Friday,    Jun. 22                Barclays Bank Delaware vs. Bowser
11:00 AM                          80-3-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Barclays Bank Delaware  (Michael K. Williams)
                                  Defendant(s)
                                    Lawrence A Bowser

Friday,    Jun. 22                Springfield Automart vs. Wheeler
1:00 PM                           169-8-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Springfield Automart
                                  Defendant(s)
                                    Nathan Wheeler

Friday,    Jun. 22                Capital One Bank (USA) N.A. vs. Pelkey
1:00 PM                           22-1-18 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank (USA) N.A.  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Deborah L. Pelkey

Friday,    Jun. 22                Springfield Automart vs. Stillson
1:15 PM                           283-10-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Springfield Automart
                                  Defendant(s)
                                    Dane Stillson

Friday,    Jun. 22                Capital One Bank vs. Stone
1:45 PM                           245-9-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Crystal L Stone  (Jean L. Murray)

Friday,    Jun. 22                Capital One Bank (USA), N.A. vs. Falanga
2:30 PM                           340-12-17 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Merits Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank (USA), N.A.  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Ralph D Falanga

Friday,    Jun. 22                Capital One Bank (USA), N.A. vs. Libbey
3:00 PM                           8-1-16 Wrsc/Small Claims
Court Room 1                      Small Claims Financial Disclosure Hrg.
                                  Plaintiff(s)
                                    Capital One Bank (USA), N.A.  (Erin M. Reczek)
                                  Defendant(s)
                                    Pamela A Libbey

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jun. 26


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jun. 26                Vincent vs. Darling et al
8:30 AM                           228-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Gate Properties, LLC
                                    Todd Vincent
                                  Defendant(s)
                                    Roberta Darling
                                    Judith Smith

Tuesday,   Jun. 26                Vincent vs. Souza et al
8:45 AM                           227-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Todd Vincent
                                  Defendant(s)
                                    Julie E. Sheehan
                                    Kimberly A. Souza

Tuesday,   Jun. 26                Gruber vs. Hooker et al
9:00 AM                           246-5-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Status Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Nettie Gruber  (Matthew T. Birmingham)
                                  Defendant(s)
                                    Debra Franz
                                    Theresa Hooker

Tuesday,   Jun. 26                Credit Acceptance Corporation vs. Pelletier
9:15 AM                           527-8-13 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Trustee Process Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Credit Acceptance Corporation  (Ilerdon S. Mayer)
                                  Defendant(s)
                                    Nathan Pelletier
                                  Trustee
                                    Town of Jericho

Tuesday,   Jun. 26                Mayer & Mayer vs. Nugent et al
9:30 AM                           272-5-12 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Trustee Process Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Mayer & Mayer  (Ilerdon S. Mayer)
                                  Defendant(s)
                                    James Nugent Jr
                                    Maryann Nugent
                                  Trustee
                                    Dresden School District Frances C. Richmond School
                                    Dresden School District

Tuesday,   Jun. 26                Blair vs. Watkins
9:45 AM                           531-10-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Pre Trial Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Lisa D. Blair  (Stephen S. Ankuda)
                                  Defendant(s)
                                    Doreen Watkins  (Melvin D. Fink)

Tuesday,   Jun. 26                Claremont Savings Bank vs. Bogosian et al
10:00 AM                          436-10-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Claremont Savings Bank  (Steve J. Bonnette)
                                  Defendant(s)
                                    Maureen D. Bogosian
                                    EBA Trust, Inc.

Tuesday,   Jun. 26                The Gill Odd Fellows Home vs. McCoy
10:30 AM                          63-2-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    The Gill Odd Fellows Home  (Stephen S. Ankuda)
                                  Defendant(s)
                                    Alfred McCoy  (Paul S. Kulig)
                                  Interested Person
                                    Jessica McCoy GUARDIAN FOR ALFRED McCOY

Tuesday,   Jun. 26                Loraditch vs. Windham
1:00 PM                           433-10-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Daniel C Loraditch
                                  Defendant(s)
                                    Barbara Windham

Tuesday,   Jun. 26                Nichols vs. Bowles
3:00 PM                           448-10-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Hannah Nichols  (Todd C. Steadman)
                                  Defendant(s)
                                    Brian Bowles

Tuesday,   Jun. 26                Springfield Housing Unlimited vs. LeMay et al
3:30 PM                           222-5-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Motion Hearing
                                  Plaintiff(s)
                                    Springfield Housing Unlimited  (Nadine L. Scibek)
                                  Defendant(s)
                                    Nicole Hauserman
                                    Brian LeMay

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Jun. 27


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Jun. 27                Oliver Block, LLC vs. Stonewall of Quechee Corp et
9:00 AM                           262-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Oliver Block, LLC  (Frank P. Urso)
                                  Defendant(s)
                                    Maria L. Freddura  (Evan B. Chadwick)
                                    John G.F. Ruggieri-Lam  (Evan B. Chadwick)
                                    Stonewall of Quechee Corp  (Evan B. Chadwick)
                                    Stonewall of Woodstock Corp.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Jun. 29


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Jun. 29                Oliver Block, LLC vs. Stonewall of Quechee Corp et
9:00 AM                           262-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Oliver Block, LLC  (Frank P. Urso)
                                  Defendant(s)
                                    Maria L. Freddura  (Evan B. Chadwick)
                                    John G.F. Ruggieri-Lam  (Evan B. Chadwick)
                                    Stonewall of Quechee Corp  (Evan B. Chadwick)
                                    Stonewall of Woodstock Corp.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jul. 3


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jul.  3                Mill Brook Allocated Housing, vs. Andrews
2:00 PM                           57-2-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Mill Brook Allocated Housing,  (Nadine L. Scibek)
                                  Defendant(s)
                                    Anna Andrews

Tuesday,   Jul.  3                Execusuite LLC vs. McHugh et al
3:00 PM                           113-3-18 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Execusuite LLC  (C. Nicholas Burke)
                                  Defendant(s)
                                    Edmund Dow
                                    Amanda McHugh

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Jul. 5


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jul.  5                The Housing Foundation, Inc vs. Barror
1:00 PM                           547-12-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    The Housing Foundation, Inc  (Nadine L. Scibek)
                                  Defendant(s)
                                    Gloria Barror

Cases heard by Timothy B. Tomasi

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jul.  5                Drake, Trustee vs. Town of Norwich
9:00 AM                           437-9-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Court Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    William Drake, Trustee  (C. Nicholas Burke)
                                  Defendant(s)
                                    Town of Norwich  (Paul S. Gillies)
                                  Co-Counsel
                                    Michael J. Tarrant

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jul. 10


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jul. 10                Munson vs. Lamson
9:00 AM                           45-1-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Major Munson  (Cristina Rousseau)
                                  Defendant(s)
                                    Amy Lamson  (Bonnie J. Badgewick)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Jul. 11


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Jul. 11                Munson vs. Lamson
9:00 AM                           45-1-17 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Major Munson  (Cristina Rousseau)
                                  Defendant(s)
                                    Amy Lamson  (Bonnie J. Badgewick)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    James W. Spink Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Jul. 13


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Jul. 13                Gassetts Group, Inc. vs. Bradach et al
1:15 PM                           301-6-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Pre Trial Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    Gassetts Group, Inc.  (Melvin D. Fink)
                                  Defendant(s)
                                    Amy M. Bradach  (David E. Bond)
                                    Mark G. Gibbens  (David E. Bond)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

Friday,    Jul. 13                Ingerson vs. Pallito et al
1:30 PM                           457-8-14 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Pre Trial Conference
                                  Plaintiff(s)
                                    James Ingerson  (Daniel D. McCabe)
                                  Defendant(s)
                                    Andrew Pallito  (David Groff)
                                    Leanne Salls
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Gregory Clayton Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Monday, Jul. 16


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Monday,    Jul. 16                Okemo Realty, Inc. vs. Birmingham & Moore, P.C. et
9:00 AM                           62-2-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Okemo Realty, Inc.  (Norman E. Watts)
                                  Defendant(s)
                                    Matthew T Birmingham III  (Lisa Chalidze)
                                    Birmingham & Moore, P.C.  (Lisa Chalidze)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jul. 17


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jul. 17                Okemo Realty, Inc. vs. Birmingham & Moore, P.C. et
9:00 AM                           62-2-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Okemo Realty, Inc.  (Norman E. Watts)
                                  Defendant(s)
                                    Matthew T Birmingham III  (Lisa Chalidze)
                                    Birmingham & Moore, P.C.  (Lisa Chalidze)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Jul. 18


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Jul. 18                Okemo Realty, Inc. vs. Birmingham & Moore, P.C. et
9:00 AM                           62-2-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Okemo Realty, Inc.  (Norman E. Watts)
                                  Defendant(s)
                                    Matthew T Birmingham III  (Lisa Chalidze)
                                    Birmingham & Moore, P.C.  (Lisa Chalidze)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Jul. 19


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jul. 19                Okemo Realty, Inc. vs. Birmingham & Moore, P.C. et
9:00 AM                           62-2-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Okemo Realty, Inc.  (Norman E. Watts)
                                  Defendant(s)
                                    Matthew T Birmingham III  (Lisa Chalidze)
                                    Birmingham & Moore, P.C.  (Lisa Chalidze)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Jul. 24


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Jul. 24                Hayes vs. The Charleston House Corporation
9:00 AM                           243-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Lynne Hayes  (Cynthia L. Broadfoot)
                                  Defendant(s)
                                    Schulz Excavating, Inc.  (John E. Brady)
                                    The Charleston House Corporation  (John J. Boylan)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Jul. 25


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Jul. 25                Hayes vs. The Charleston House Corporation
9:00 AM                           243-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Lynne Hayes  (Cynthia L. Broadfoot)
                                  Defendant(s)
                                    Schulz Excavating, Inc.  (John E. Brady)
                                    The Charleston House Corporation  (John J. Boylan)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Jul. 26


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Jul. 26                Hayes vs. The Charleston House Corporation
9:00 AM                           243-5-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Lynne Hayes  (Cynthia L. Broadfoot)
                                  Defendant(s)
                                    Schulz Excavating, Inc.  (John E. Brady)
                                    The Charleston House Corporation  (John J. Boylan)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Aug. 1


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Aug.  1                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Aug.  1                Smith et al vs. Sairam LLC
11:00 AM                          146-4-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Charles R. Smith Jr.  (Nicholas Joseph Seldon)
                                    Rebecca E. Smith  (Nicholas Joseph Seldon)
                                  Defendant(s)
                                    Sairam LLC  (Andrew C. Boxer)
                                  Co-Counsel
                                    Dennis O. Shillen
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Eric A. Johnson Esq.

Wednesday, Aug.  1                Gassetts Group, Inc. vs. Bradach et al
1:00 PM                           301-6-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    Gassetts Group, Inc.  (Melvin D. Fink)
                                  Defendant(s)
                                    Amy M. Bradach  (David E. Bond)
                                    Mark G. Gibbens  (David E. Bond)
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Michael Marks Esq.

Wednesday, Aug.  1                Ingerson vs. Pallito et al
2:00 PM                           457-8-14 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Drawing
                                  Plaintiff(s)
                                    James Ingerson  (Daniel D. McCabe)
                                  Defendant(s)
                                    Andrew Pallito  (David Groff)
                                    Leanne Salls
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Gregory Clayton Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Aug. 2


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Aug.  2                Smith et al vs. Sairam LLC
9:00 AM                           146-4-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Charles R. Smith Jr.  (Nicholas Joseph Seldon)
                                    Rebecca E. Smith  (Nicholas Joseph Seldon)
                                  Defendant(s)
                                    Sairam LLC  (Andrew C. Boxer)
                                  Co-Counsel
                                    Dennis O. Shillen
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Eric A. Johnson Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Aug. 3


Cases heard by Robert P. Gerety Jr.

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Aug.  3                Smith et al vs. Sairam LLC
9:00 AM                           146-4-16 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Charles R. Smith Jr.  (Nicholas Joseph Seldon)
                                    Rebecca E. Smith  (Nicholas Joseph Seldon)
                                  Defendant(s)
                                    Sairam LLC  (Andrew C. Boxer)
                                  Co-Counsel
                                    Dennis O. Shillen
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    Eric A. Johnson Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Monday, Aug. 27


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Monday,    Aug. 27                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Tuesday, Aug. 28


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Tuesday,   Aug. 28                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Wednesday, Aug. 29


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Wednesday, Aug. 29                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Thursday, Aug. 30


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Thursday,  Aug. 30                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

-------------------------------------------------------------------------------


Cases Set for Friday, Aug. 31


Cases heard by John P. Wesley

Date/Time/Place                   Case Name/Type of Proceeding/Litigants (Attorney)
-----------------------------------------------------------------------------------
Friday,    Aug. 31                Griffith vs. Mozaffari
9:00 AM                           451-9-15 Wrcv/Civil
Court Room 1                      Jury Trial
                                  Plaintiff(s)
                                    Michele E. Griffith  (Michael F. Hanley)
                                  Defendant(s)
                                    Jon Mozaffari  (Fletcher Brian Joslin)
                                  Co-Counsel
                                    William A. O'Rourke
                                    John M. Green
                                    Ryan C. Walsh
                                  Neutral Mediator/Arbitrator/Evaluator
                                    David Cleary Esq.

-------------------------------------------------------------------------------